Uszkodzona szybka w iPhone – profesjonalna pomoc

Uszkodzona szybka w iPhonie to jedna z częstszych awarii. Wpływa ona nie tylko na estetykę smartfona, ale także na komfort jego użytkowania.

Upadek smartfona z wysokości często kończy się stłuczeniem jego szybki. Awaria może dotyczyć zarówno przedniej szybki, jak i tej montowanej z tyłu smartfona. Ta ostatnia zastąpiła po raz pierwszy tylną obudowę w modelu iPhone 8. Dzięki temu smartfon wygląda bardzo stylowo, jednak jest podatny na uszkodzenia tej części. Pęknięta szybka w iPhonie – niezależnie od jego modelu – na pewno potrafi wytrącić z równowagi. Warto jednak wiedzieć, że zarówno usterkę przedniej, jak i tylnej szybki można naprawić. O tym w dalszej części tekstu.

Wymiana szybki w iPhone 12 – dlaczego jest konieczne profesjonalne wsparcie

Wymiana szybki w iPhone 12, jak i w każdym innym modelu smartfona, to usługa, którą powinien wykonać profesjonalista. Tylko wtedy można liczyć na skuteczność i trwały efekt. A to dlatego, że usługa jest wykonywana metodą fabryczną przy użyciu specjalistycznego sprzętu, dzięki czemu przy naprawie nie zostaje uszkodzony wyświetlacz. Ważne jest, jeśli decydujemy się na naprawę przedniej szybki, by wyświetlacz pozostawał nienaruszony. Jeśli także uległ uszkodzeniu podczas upadku, sama wymiana szybki nie wystarczy. Trzeba pomyśleć o usłudze naprawy wyświetlacza. Jeśli chcemy, by mimo pękniętej szybki wyświetlacz w wyniku dalszego użytkowania nie uległ uszkodzeniu, należy ją niezwłocznie wymienić. W ten sposób unikniemy większych kosztów naprawy iPhone’a. Nawet niepozorna „pajęczyna“ z pęknięć na szybce smartfona może się przyczynić do uszkodzenia wyświetlacza. Poza tym pęknięta szybka to po prostu ryzyko skaleczenia się. Wymiana szybki iPhone 12 to usługa wykonywana sprawnie – można ją zamówić poprzez stronę internetową.

Wymiana tylnej szybki iPhone 12 – smartfon jak nowy

Dość częstą awarią jest też pęknięcie tylnej szybki w modelu iPhone 12. Skuteczną metodą jej naprawy jest użycie lasera, dzięki któremu szybka po wymianie jest idealnie dopasowana do korpusu telefonu. W związku z tym smartfon po naprawie nie różni się od oryginału. Tak jak w przypadku pęknięcia przedniej szybki, tak i wtedy, gdy pęknie tylna szybka, konieczna jest jej naprawa. Nie tylko ze względów  estetycznych. Głównie dlatego, że pęknięta szybka nie chroni już tak skutecznie wnętrza telefonu przed kurzem czy zamoknięciem. To nie tylko może niekorzystnie wpłynąć na działanie telefonu, ale i przyczynić się do awarii smartfona i… większych nieporównywalnie kosztów. Wymiana tylnej szybki iPhone 12 to również usługa, którą można zamówić internetowo i mieć pewność, że zostanie ona wykonana fachowo.

Serwis iPhone Wrocław to profesjonalne usługi naprawy smartfonów oraz innych urządzeń spod znaku Apple. Warto sprawdzić też opcję wymiana szybki Apple Watch 6 cena której jest konkurencyjna.