Potrzebne słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem? Warto sprawdzić Samsung Galaxy

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem zwiększają funkcjonalność zestawu muzycznego, a przez to cieszą się sporą popularnością. Dlaczego jednak warto postawić akurat na modele z serii Samsung Galaxy? W skrócie – ze względu na zastosowanie nowoczesnych technologii. Pora poznać ich możliwości i zastosowanie.

Dlaczego warto wybrać słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem Samsung Galaxy?

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem znajdują zastosowanie w wielu codziennych sytuacjach, w których trzymanie telefonu w ręce bywa niekomfortowe. Takim momentem może być przemierzanie ulic. Osoba, która prowadzi rozmowy przez słuchawki, ma po prostu wolne ręce. W trakcie wykonywania zakupów, spaceru z dzieckiem bądź uprawiania sportu taka swoboda jest wręcz nieoceniona.

Słuchawki Bluetooth z mikrofonem mają szansę docenić także gracze. Wystarczy podłączyć je do kompatybilnego sprzętu Samsung, by grać i jednocześnie pozostawać w stałym kontakcie z osobami biorącymi udział w rozgrywce wieloosobowej. Taki niewielki dokanałowy zestaw może się więc przydać zarówno w trakcie rozgrywki w którąś z mobilnych pozycji, jak i (po podłączeniu do telewizora Samsung), w tytuły AAA wydawane na konsole.

Podstawowe funkcje słuchawek bezprzewodowych z mikrofonem Samsung Galaxy

Słuchawki bezprzewodowe z dobrym mikrofonem powinny w jak największym stopniu wyciszać hałasy dobiegające z zewnątrz. Właśnie dlatego w swoich produktach Samsung montuje podzespoły wyciszające dźwięki rozmów prowadzonych w tle, przejeżdżających pojazdów, wiatru i innych odgłosów zakłócających prowadzenie konwersacji.

Do tego, aby osoby biorące udział w rozmowie dobrze się słyszały, przydaje się też funkcja wyciszania szumów po drugiej stronie słuchawki. Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem Samsung Galaxy Live, Buds2 oraz Buds2 Pro są wyposażone w moduł ANC (anti-noice cancelling), który w znacznym stopniu redukuje dźwięki dobiegające z otoczenia.

Zasięg i transfer danych słuchawek Bluetooth Samsung Galaxy

Cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest też zastosowany standard łączności bezprzewodowej. Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem Samsung Galaxy są wyposażone w moduły najnowszej obecnie 5. generacji. W przypadku modelu Live producent zaimplementował wariant Bluetooth 5.0 o prędkości transferu na poziomie 50 Mb/s i zasięgu 200 m.

Słuchawki Bluetooth z mikrofonem Samsung Galaxy Buds2 oraz Buds2 Pro mają jeszcze nowsze podzespoły (odpowiednio Bluetooth 5.2 oraz Bluetooth 5.3). W tym standardzie transfer i zasięg pozostają na tym samym poziomie, co w modelu Live. Usprawnieniem jest funkcja Low Energy (LE) Audio, której zadaniem jest zmniejszenie zużycia energii akumulatorów.

Jakie słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem Samsung Galaxy wybrać?

Wybór słuchawek bezprzewodowych z mikrofonem należy uzależnić przede wszystkim od ich specyfikacji technicznej. Duże znaczenie mają jeszcze ich rozmiar i wygląd. Pod względem długości Samsung Galaxy Buds2 oraz wariant Pro są nieco krótsze, ale też i grubsze od modelu Live. Co ważne, różnica długości nie jest duża, ponieważ wynosi tylko 6 mm.

Większe znaczenie może mieć design. Słuchawki Bluetooth z mikrofonem Samsung Galaxy są dostępne w kolorze białym, szarym i czarnym. W przypadku Buds2 oraz Buds2 Pro do nabycia jest jeszcze wersja lawendowa. Model Live można za to kupić w dodatkowym wariancie miedzianym.