Trzy powody, dla których warto przetestować smartwatch Galaxy Watch5 Pro

Rynek smartwatchy stale ulega rozbudowaniu, ponieważ coraz więcej użytkowników decyduje się na zakup takiego urządzenia i dołączenie go do rodziny swoich akcesoriów elektronicznych. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro inteligentne zegarki mogą nam towarzyszyć w wielu różnych sytuacjach i nierzadko zaoferować prawdziwą pomoc w codziennych okolicznościach. A co takiego ma w sobie jeden z najnowszych smartwatchy marki Samsung, czyli Galaxy Watch5 Pro? Co sprawia, że to jeden z modeli, na który warto zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Smartwatch z dobrą baterią poszukiwany

W przypadku smartwatchy, podobnie jak i wielu innych urządzeń towarzyszących nam na co dzień, oczekujemy zwykle dużej trwałości i solidności wykonania. Nie chcemy też raczej nieustannie biegać do ładowarki, żeby mieć pewność, że bateria nie padnie w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego też smartwatch z dobrą baterią powinien się wyróżniać sporą przestrzenią na energię, tak by nie zawieść nas w kryzysowej sytuacji.

Jeżeli chodzi o smartwatch Samsung Galaxy Watch5 Pro, to mamy tutaj do czynienia z baterią o typowej pojemności 590 mAh. Taki wynik będzie w zupełności wystarczający dla przeciętnego użytkownika, który oczekuje, że inteligentny zegarek będzie niezawodny przez długi czas i nie będzie wymagał zbyt częstego ładowania. Oczywiście żywotność baterii jest uzależniona od indywidualnego schematu użytkowania, niemniej Galaxy Watch5 Pro raczej nie odstaje od swoich potencjalnych konkurentów na rynku.

 Smartwatchem z pomiarem EKG

Nie powinniśmy zapominać, że ani smartwatch, ani inne urządzenie tego typu nie zastąpi nam wizyty u specjalisty. Nie warto zatem traktować inteligentnego zegarka jako przyrządu do badania czy leczenia jakiegokolwiek schorzenia. Niemniej smartwatch z pomiarem EKG to całkiem przydatne akcesorium, za sprawą którego zyskamy cenne wskazówki służące do poprawy naszego samopoczucia.

Smartwatch Samsung Galaxy Watch5 Pro został wyposażony w potrójny czujnik Samsung BioActive, który śledzi parametry sercowo-naczyniowe, w tym tętno i ciśnienie krwi. Zegarek jest w stanie nawet wychwycić nieprawidłowości w pracy serca. Trzeba zatem przyznać, że to przydatny gadżet, który może nam posłużyć jako cenna wskazówka. Może dzięki temu częściej będziemy pamiętać o regularnych badaniach i o konsultacji z lekarzem w razie potrzeby?

Smartwatch z płatnością zbliżeniową? To możliwe

Płatności zbliżeniowe to obecnie dla nas całkowicie naturalne rozwiązanie. Coraz mniej osób decyduje się na noszenie przy sobie gotówki, skoro w dowolnej chwili może skorzystać z karty czy telefonu, by zapłacić za swoje zakupy. A co, gdyby tak transakcja była możliwa… przy pomocy inteligentnego zegarka?

Jak się okazuje, Galaxy Watch5 Pro to także smartwatch z płatnością zbliżeniową. Dzieje się to za sprawą systemu Wear OS, który pozwala na swobodne instalowanie aplikacji Google, w tym również Google Pay. W związku z tym nie musimy mieć przy sobie ani portfela, ani smartfona, żeby w dowolnej chwili opłacić drobne zakupy w pobliskim sklepie.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska