Pięć kluczowych kwestii przed wyborem inteligentnego telewizora.

Kierowanie się w zakupach tylko markami jest częstym błędem, więc zanim dokonasz tej inwestycji, oto kilka wskazówek dotyczących zakupów Smart TV.

Rozmiar ekranu.

Przed zakupem ekranu 55" upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby z niego skorzystać, szczególnie podczas zakupów w Internecie użytkownicy tracą wymiar produktów i uważają, że mogą zmieścić swoje ekrany w specjalnym miejscu. W przypadku, gdy szukasz małego smart tv, zaleca się również, aby sprawdzić jego rozmiar i przestrzeń, w której planujesz go powiesić lub umieścić tak, że jest to, czego oczekujesz.
Oprócz sprawdzenia szerokości, sprawdź wysokość i szerokość, gdzie rozważasz umieszczenie go i w przypadku, gdy jest to telewizor, który będzie umieścić w zawieszeniu, najlepiej powinno być na betonowej ścianie, więc jeśli szukasz go używać na suchej zabudowy, to lepiej pomyśleć o posiadaniu mebli wsparcia do podłogi.

Technologia i rozdzielczość obrazu.

Technologia rozwinęła się wykładniczo i obecnie możliwe jest stosowanie różnych paneli na ekranach, od dobrze znanych LCD, które są nadal w użyciu, do nowszych technologii, takich jak OLED, QLED lub zakrzywione ekrany. Jednak wiele osób nie wie, jaka jest różnica między niektórymi z nowszych technologii.
Na przykład QLED TV wykorzystuje technologię kropek kwantowych, która wytwarza czysty kolor poprzez przesyłanie światła LED przez filtry barwne z kropkami kwantowymi. Oznacza to, że zapewnia on zwiększony kontrast, co czyni go idealnym do oglądania sportu lub grania w gry wideo.
Technologia OLED tworzy obrazy za pomocą samoświecących pikseli, w przeciwieństwie do QLED nie mają one podświetlenia, więc obrazy są tworzone przez włączanie i wyłączanie poszczególnych pikseli. Pozwala to na wyeksponowanie najczystszych czarnych kolorów i tworzy tło dla kompromisowych kontrastów. Jeśli szukasz możliwości oglądania seriali i filmów, ten telewizor zapewni Ci lepsze wrażenia.

Połączenia i łączność.

Bardzo aktualny temat z całym postępem w Internecie rzeczy. Jeśli chcesz zintegrować na przykład głośnik, konsolę wideo, kino domowe i odtwarzacz wideo, będziesz musiał użyć kilku portów HDMI i USB, więc przed zakupem inteligentnego telewizora powinieneś sprawdzić, czy ma on wystarczającą liczbę gniazd połączeniowych do tego celu.
Na temat łączności, ważne jest również, że wsparcie ekranu można podłączyć do Internetu, dzięki czemu można łatwo uzyskać dostęp do usług strumieniowych lub aplikacji w telewizji.

Edukacja w Trybie Zdalnym Uwidoczniła Braki w Kompetencjach Technologicznych

System operacyjny.

Chociaż nie ma tak oczywistej rywalizacji jak między Androidem a iOS, system operacyjny działający na ekranie pomoże Ci mieć lepszy interfejs podczas szukania aplikacji lub poprawek bezpieczeństwa. Pamiętaj, że jak każde urządzenie elektroniczne, Twój telewizor jest podatny na ataki cybernetyczne lub wykorzystanie do wydobywania kryptowalut, dlatego zaleca się posiadanie systemu, który jest stale aktualizowany.

Cena.

Ten czynnik jest zwykle decydujący przy zakupie smart TV, jednak zanim zdecydujesz się na droższy sprzęt, sprawdź, czy marka, którą chcesz kupić, ma dobrą gwarancję serwisową.